Work Gate 2013 - Students for Future

Zadbaj o przyszłość. Wybierz karierę w centrach SSC lub BPO

PL EN

Uwaga! Rekrutacja na WorkGate 2014 trwa tylko do 21 listopada do godziny 9.00! Zapisz się więc w aplikacji rejestracyjnej już dziś!

 

Celem WorkGate jest stworzenie Studentom i Absolwentom możliwości zdobycia lub poszerzenia wiedzy na temat pracy w intensywnie rozwijającym się w Polsce sektorze BPO/SSC.

Podczas warsztatów dowiesz się między innymi: na co zwraca się uwagę podczas rozmów kwalifikacyjnych, jak pracuje się w Centrach, a także jakie są metody skutecznej komunikacji w przedsiębiorstwie.

Zarejestruj się i weź udział w warsztatach, które mogą okazać się dla Ciebie pierwszym etapem rekrutacji! Niezależnie od udziału w warsztatach odwiedź stoiska firm i porozmawiaj o możliwościach kariery w Centrach Usług Wspólnych!

Aby zapisać się wybierz warsztat (firmę) i wypełnij formularz rejestracyjny!

Miejsce: CONCORDIA DESIGN

Data: 27.11.2014

Wygraj iPHONEa

Zobacz na mapie Rozkład stoisk

powrót do listy warsztatów
Wikia

Wydajność aplikacji internetowych

Warsztat prowadzony przez: Wikia

Czas: 12:30

Miejsce: CONGRESIA 4

Część teoretyczna

W tej części warsztatów uczestnicy zostaną wprowadzeni w zagadnienie wydajności aplikacji internetowych. Zostanie przedstawiony przebieg zapytań i odpowiedzi HTTP, możliwości optymalizacji poczynając na ustawieniach stosu TCP/IP, poprzez odpowiednie wysyłanie zapytań HTTP do optymalizacji kodu JavaScript. Zaprezentowane zostaną również narzędzia służące do badania, monitoringu i poprawy wydajności w różnych aspektach: po stronie back-endu i front-endu aplikacji. Prezentacji narzędzi towarzyszyć będą konkretne, praktyczne przykłady ich zastosowań.

Oprócz warstwy front-endowej aplikacji, przedstawione zostaną także zagadnienia związane z wydajnością aplikacji po stronie serwera.

Część praktyczna

Podczas praktycznej części warsztatów uczestnicy korzystając z tego samego środowiska będą ulepszać wydajność przykładowej strony - bloga. Zaczną od optymalizacji części front-endowej zgodnie z "the Performance Golden Rule". Nauczą się mierzyć rezultaty swojej pracy za pomocą wbudowanych w przeglądarkę narzędzi. Poznają bibliotekę do minifikacji assetów, nauczą się ładować tylko potrzebne pliki na określonej stronie, zaimplementują lazy loading wybranych komponentów. W zależności od czasu poznają też techniki optymalizacji kodu back-endowego: optymalizacja i cache'owanie zapytań do baz danych, profilowanie kodu za pomocą XDebuga i Webgrinda.

Wikia to międzynarodowa platforma internetowa. Umożliwia każdemu tworzenie bezpłatnych wiki, czyli serwisów tematycznych współtworzonych przez wielu użytkowników jednocześnie. Społeczności pasjonatów zrzeszone wokół wiki nieustannie rozwijają je i wzbogacają o nowe treści.

Platformę współtworzy ponad 110 milionów użytkowników. W ciągu miesiąca strony Wiki osiągają liczbę półtora miliarda wyświetleń w 223 krajach, a treści na nich zamieszczane mają ogromny wpływ na rozwój społeczności fanów na całym świecie.

Obecnie istnieje ponad 400 tysięcy wiki dotyczących przeróżnych tematów – od gier komputerowych po modę i popkulturę. Tutaj prawdziwi pasjonaci mogą podzielić się swoją wiedzą i znaleźć informacje, których potrzebują. Wikia jest tworzona przez fanów dla fanów.

Siedziba Wikii znajduje się w San Francisco. Od 2006 roku w Poznaniu działa ośrodek R&D Wikii, w którym nad wyjątkowymi projektami pracuje ponad 50 inżynierów.

Warsztat prowadzi:
Maciej „MacBre” Brencz
Maciej „MacBre” Brencz,

Absolwent Politechniki Poznańskiej. Związany z Wikią od samych jej początków - dołączył do zespołu w 2007 roku. Zajmował się takimi projektami jak implementacja edytora tekstu do silnika MediaWiki, czy migracją wielu terabajtów danych z systemu NFS na system rozproszony Ceph. Obecnie jego obszarem pracy w Wikii jest cache'owanie i przepustowość platformy. Prywatnie Maciej jest wielkim entuzjastą kultury krajów skandynawskich.

Andrzej „nAndy” Łukaszewski
Andrzej „nAndy” Łukaszewski,

nAndy dołączył do Wikia jako Junior Web Developer krótko po ukończeniu studiów na Politechnice Poznańskiej. W trakcie pracy nabył doświadczenia w wielu dziedzinach i kontynuuje swój rozwój jako full-stack developer. Obecnie w zespole Mobile Web pomaga tworzyć nowe serwisy w architekturze SOA. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi pomagając również we współpracy z Akademickim Kołem Aplikacji Internetowych. Lubi sobie pobiegać - nawet 25 km dziennie :)

Rejestracja na warsztaty WorkGate 2014 zakończona.